Nórsko – Slovensko 2:3 (po s.n.) | Švajčiarsko – Bielorusko 3:1 (kon.)
po s.n.
Nórsko
2:3 (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
Slovensko
Piatok 14.12.2012, 15:45 • Sport-und Kulturzentrum Arosa • NaturEnergie Challenge

Slovenská reprezentácia napokon prvý zápas Arosa Challenge zvládla víťazne a postupuje do finále. Rozhodol o tom náš strelecky najaktívnejší hráč, Tomáš Záborský, až v samostatných nájazdoch. Ďakujeme za pozornosť, prajeme ešte príjemný podvečer, ktorý môžte vyplniť sledovaním druhého zápasu. V ňom spoznáme nášho zajtrajšieho súpera. Budú to domáci Švajčiari, alebo tím Bieloruska? (18:20:52)

65:00
    Slovensko dalo gól! TOMÁŠ ZÁBORSKÝ dosiahol prvý a zároveň rozhodujúci samostatný nájazd a jeho zásluhou sa slovenský tím dostáva do finále Arosa Challenge.

Marcel Haščák Larsa Haugena tiež dokázal prekonať a tak sú Slováci vo finále!

Ako druhý sa na Haugena rozbehol Marek Hovorka, no neuspel. Staňa ale rovnako druhý nájazd chytá, nepochodil Mats Zuccarello.

Tomáš Záborský proti Larsovi Haugenovi uspel! Na druhej strane ale Patricka Thoresena Rasťo Staňa vychytal!

Samostatné nájazdy začínajú.

Tak ako v ostatnom stretnutí týchto dvoch súperov, tak aj teraz budú musieť o víťazovi rozhodnúť až samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie skončilo.

60:01
    Začalo predĺženie.

V tretej tretine napriek šanciam oboch tímov rozuzlenie neprišlo. Bude sa teda predlžovať.

60:00
    Tretia tretina skončila.

58:28
    Slovenský tréner Vladimír Vůjtek si berie oddychový čas!

58:28
    Vylúčenie Nórsko - Mathis Olimb - dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

56:50
    Slováci v plnom počte, dvojnásobné oslabenie dokázali ubrániť.

54:50
    Hlavný tréner Nórov Roy Johansen si berie oddychový čas!

54:50
    Dvojnásobné oslabenie nášho tímu! V tom istom čase odpískaný faul Branislava Mezeia - dve minúty za krosček, i hákovanie Richarda Stehlíka. Presilovka Nórov piatich proti trom a veľká príležitosť.

40:01
    Začala tretia tretina.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 31. Zuccarello (Ask, P. Thoresen), 32. P. Thoresen (Ask, M. Olimb) - 33. Špirko (Hovorka, Haščák), 35. Starosta (Záborský, Vandas), 65. Záborský

Nórsko: Haugen - L. Løkken Østli, Bonsaksen, J. Kaunismäki, H. Solberg, D. Sørvik, A. Rindal, H. Ødegaard - M. Ask, P. Thoresen, Zuccarello - Froshaug, K.A. Olimb, M. Olimb - Djupvik Løvlie, S. Thoresen, Rosseli Olsen - Stene, Lystad Jacobsen, Blakseth Huse - Roest.
    Slovensko: Staňa - Starosta, Valábik, K. Sloboda, Mezei, Švarný, Stehlík, J. Mikuš - Surový, T. Záborský, M. Vandas - Špirko, Hovorka, Marcel Haščák - Tybor, Ján Sýkora, R. Školiak - Lušňák, Majdan, Matúš Chovan - Zagrapan.

Rozhodca: Prugger, Wiegand - Kohler, Wust